Manicure z efektem szkła

12:45 Asia Tarka 8 Comments
Trend na paznokcie z efektem szkła przyszedł do nas z Korei Południowej. Szybko podbił serca wielu kobiet. Nic w tym dziwnego. Taki manicure robi wrażenie. Zwykle nie bawię się w ozdabianie paznokci tasiemkami, kryształkami czy innymi "doczepiankami". Jednak odważyłam się i nie żałuję. Zdobienie nie jest trudne ale wymaga precyzji i cierpliwości. Wykonałam je po raz pierwszy i uważam, że wyszło całkiem dobrze ;)

Manicure wykonałam tradycyjnie metodą hybrydową z użyciem lakieru Mistero Milano nr 9418 Kobaltowa Intryga. Na dwa wybrane paznokcie po utwardzeniu koloru, nakładam top i bez utwardzania przyklejam do niego holograficzną folię celofanową, wcześniej pociętą na małe trójkąty. Kawałki folii trzeba dobrze docisnąć do paznokcia, żeby brzegi nie wystawały. Następnie bardzo ostrożnie ponownie pokrywam paznokcie warstwą topu i utwardzam w lampie. Jeśli coś nam wystaje należy dołożyć kolejną warstwę topu. 
Aparat nieco przekłamuje obraz, w rzeczywistości zdobienie jest dużo bardziej wyraźne. Kawałki folii mienią się na kolor złoty, różowy i zielony.  Manicure skutecznie zastępuje biżuterię :)
Ciekawa jestem co Wy sądzicie na temat "szklanych paznokci" ;)

8 komentarzy:

 1. Efekt jest świetny!
  Bardzo podoba mi się ten kobaltowy a kolor a dodatek hologramów - super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudo! Te pazurki z efektem szkła wydają się jeszcze bardziej 3D dzięki odbijaniu się światła :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie szkiełko to już teraz must have skoro nawet ja się skusiłam chociaż niezbyt podoba mi się ten trend ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio czytałam w książce Marzeny Kanclerskiej pt. "Paznokcie na poziomie", jak zrobić takie szklane paznokcie. Musze przyznać, że wyszło Ci to perfekcyjnie! Szacun! xo

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :)